Понеділок, 23.12.2024, 02:06
Вітаю Вас Гість | RSS

Цікаве зі світу фізики

Меню сайту
Категорії розділу
Наука [4]
Цікаві факти про вчених, наукові дослідження та відкриття.
Технології [0]
Чудернацкі та фантастичні технології.
Космос [0]
Інопланетяни та інші диковинки :)
Людина [2]
Те що не всі знають про себе.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Наука

Дещо про магніти
Властивості магнітів першим досліджував російський учений Петро Перегрін в 1269 році. Але за переказами ще раніше якийсь пастух на ім'я Магнус помітив, як його палиця прилипла металевою частиною до якогось каменя. Його ім'ям і назвали нове відкриття. Ще в 6 столітті до н.е. грецький фізик Фалес згадував про властивість магнітів. За ще однією версією магніт з грецької перекладається, як "камінь з Магнезії", від назви міста Магнезії, біля якого були знайдені поклади магніта.

Цариця Клеопатра, яку досі вважають найкрасивішою жінкою в історії світу, носила магнітні прикраси, щоб відстрочити старіння.

Вчені вважають, що птахи є єдиними істотами, які можуть бачити магнітне поле Землі і ця сила допомагає їм у пошуку свого будинку при перельотах на великі відстані.

Зазвичай магніти складаються з заліза або сталі, але дуже потужні магніти складаються із спеціальних сплавів нікелю, міді, кобальту і алюмінію.

Цікаво, що після нагрівання на вогні магніт розмагнічується.

Звичайні телевізори та монітори, що містять електронно-променеву трубку використовують електромагніт для управління пучком електронів і формування зображення на екрані.

Сучасна медицина використовує магніти при лікуванні різних захворювань.

До відкриття закону збереження енергії, було багато спроб використовувати магніти для побудови «вічного двигуна». Людей приваблювала, здавалося б, невичерпна енергія магнітного поля.

Земля являє собою гігантський магніт, на який і орієнтуються стрілки компасів.
Категорія: Наука | Додав: Zer0 (16.10.2011)
Переглядів: 7978 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.2/5
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту