Понеділок, 23.12.2024, 19:01
Вітаю Вас Гість

Цікаве зі світу фізики

Меню сайту
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Фізичні жарти

Головна » Фізичні жарти [ Додати жарт ]


Ректор університету переглянув кошторис, яку йому приніс декан фізфаку, і, зітхнувши, сказав:
- Чому це фізики завжди вимагають таке дороге обладнання? Ось, наприклад, математики просять лише гроші на папір, олівці і гумки.
І, подумавши, додав:
- А філософи, ті ще краще. Їм навіть гумки не потрібні.

Як будуть вирішувати задачу "Закип'ятити чайник?" фізики і математики.
- налити воду,
- запалити
вогонь,
- поставити
чайник на вогонь
-
підігріти до 100С.
А
тепер нове завдання "Закип'ятити наповнений водою чайник?"
Фізики: запалити вогонь, поставити, нагріти.
Математики: виллємо воду з чайника, чим зведемо задачу до попередньої.

Цей випадок трапився на кваліфікаційному іспиті з фізики в Копенгагені. Питання було наступне:
«Поясніть, як розрахувати висоту хмарочоса за допомогою барометра?»

Один зі студентів відповів так:
«Прив'яжіть шматок міцної мотузки до основи барометра, потім опустіть барометр на мотузці з даху хмарочоса так, щоб він дістав до землі. Довжина мотузки і довжина барометра в сумі дадуть висоту хмарочоса. "

Високоорігінальна відповідь настільки вразила викладача (в поганому сенсі цього слова), що студент отримав «незадовільно». Студент подав скаргу, стверджуючи, що його відповідь була абсолютно точною і університет попросив незалежного суддю вирішити справу. Суддя встановив, що рішення було вірним і досить точним, але студенту необхідно прийти і за шість хвилин надати усну відповідь, яка показала б знання хоча б основних принципів фізики.

Протягом перших п'яти хвилин студент сидів мовчки, збираючись з думками. Суддя нагадав йому, що час добігає кінця, на що студент відповів, що у нього є кілька абсолютно точних варіантів рішення і він не знає, який з них вибрати.

Нарешті студент сказав наступне:
«Для початку, ви можете підняти барометр на дах, перекинути його через парапет і засікти час, за який він досягне землі. Висота будівлі в такому випадку може бути розрахована за формулою H = gt2 / 2. На жаль, барометр в такому випадку ми втратимо. "

«У випадку, якщо стоїть сонячна погода, ви можете виміряти довжину барометра, а потім обчислити відношення отриманого числа до висоти його тіні. Потім ви вимірюєте довжину тіні хмарочоса і знаходження рішення буде можливо шляхом нескладних арифметичних обчислень. "

«Але якщо ви хочете себе показати справжнім вченим, ви можете прив'язати барометр до мотузки і гойдати його, як маятник, з нижньою точкою біля землі і верхньою - на рівні даху хмарочоса. Висота знаходиться шляхом обчислення різниці між силою гравітації ."

«Якщо пожежна драбина перебуває на зовнішній стіні хмарочоса, буде легше пройти її і обчислити довжину хмарочоса в барометрах, потім відповідно помноживши на довжину приладу."

«Звичайно, якщо ви - нудний прихильник консервативних методів, ви можете використовувати барометр для вимірювання тиску повітря на даху хмарочоса і на землі, перевести різницю в метри і отримати шукане число."

«Але можна скористатися і не научним методом. Безсумнівно, найкращим способом було б постукати до швейцара і сказати йому:" Якщо ви хочете отримати чудовий новенький барометр, скажіть мені, будь-ласка, висоту цього хмарочоса. "»

Цим студентом був Нільс Бор, єдиний данський учений, який отримав Нобелівську премію з фізики!

Один професор, голова комісії з атомної енергії був дуже розсіяною людиною. Поїхав він якось раз в тролейбусі, а там медсестра з психіатричної лікарні везла кудись хворих. Приїхали до їх зупинки, вийшли вони один за одним, і професор, задумавшись, разом з ними. Медсестра, перераховуючи хворих:
- Перший, другий, третій, четвертий ... А ви хто такий?
- Я голова комісії з атомної енергії.
- П'ятий, шостий, сьомий ...

Батько Вовочки на батьківських зборах:

- Ну що ж поробиш, Вовочці в одне вухо влетіло, в інше вилетіло ...

Учитель фізики зі свого місця:

- Помиляєтесь, звук у вакуумі не поширюється ...

Пошук
Друзі сайту